Lucy
IT / Stroboscopic Artefacts / dj set

Lucy, türün en heyecan verici ve gözü yükseklerde DJ/Prodüklerinden olan Berlin’de yaşayan İtalyan Luca Mortellaro’nun sahne ismi. 2009dan bu yana Mortellaro, kişisel bir diskografi oluşturduğu, techno müziğin en iyileri aralarında gösterilen kendi plak şirketi Stroboscopic Artefacts’le uğraşmakta. Albüm şirketi kurulduğundan beri Lucy kendine Avrupa’nın en seçkin gece klüplerinde yer buldu Berghain ve Corsica Stüdyolarında düzenli olarak çalıştı ve ABD, Avustralya ve Japonya’da konserler verdi. Ek olarak, Sonar, ADE, Time Warp and Club2Club gibi uluslararası alanda ses getiren festivallerin ayrılmaz bir parçası oldu ve bu festivallerde kendine özgü derin fakat dans odaklı soundunu sergiledi. Lucy’i canlı olarak dinlememiş olanlar kendisini Boiler Room’da görmüş ya da mixlerinden birini indirmiş olabilir: CLR podcastinin düzenli bir konuğu ve ayrıca Resident Advisor, Electronic Explorations ve mnml ssgs için insanı içine çeken dinleme seansları hazırladı.

Stüdyo açısından Lucy, 2011’de yayınladığı beğenilen Working Bees çıkışlı ilk albümü Wordplay’in ardından 2014’te ikinci solo albümü Stroboscopic’i yayınlayacak. 2013’te Speedy J ile birlikte Zeitgeber adı altında ortak bir albüm yayınladı. Geçmişte de Xhin (CLR) ve Silent Servant (Mote-Evolver) ile ortaklaşa yaptığı kayıtları yayımlayan plak şirketleri olan Chris Liebing’in CLR ve Luke Slater’in Mote-Evolver’ından solo kayıtlar yayımladı. İsmini duyurduğu soundundan daha çok duymak isteyen trend yaratıcılar Bleep ve The Wire da kendisinden derlemeler için parçalar istedi: analog sevgi ve dijital ustalığın büyüleyici bir melezi.

Bu çifte ilgi Lucy’nin merkezinde yer alıyor. Bir gözü insanları dans ettirmekteyken, diğeri genellikle emsallerinden daha derine ve daha soyuta kayıyor. 2012’de Rossini Opera Festivali’ne davet edildi – her sene yalnızca bir elektronik sanatçıya bahşedilen bir onur – ve burada besteciyi canlı olarak remixledi (Performans galeride bulunabilir, sonuçlar hemen ardından Rossini Recomposed olarak sınırlı sayıda basıldı). Kısaca, tek bir şeye odaklanan DJ ve prodüktörlerle dolu bir türde heyecan verici bir anomali: Gerçek bir sanatçı.

Videos


A/Z Index