#C2CISTONIGHT Teşekkür eder!

#C2CISTONIGHT, iki gün boyunca elektronik müzik sahnesinin en ilerici isimlerini ağırladı!

It’s Istanbul tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “#C2CISTONIGHT”, katılımcılara iki gün boyunca şehrin aralıksız süren en uzun festivalini yaşattı. İstiklal Caddesi’nin en önemli mekanlarını kendine üs edinen “#C2CISTONIGHT”, bu yıl ilk kez sadece gece kulüplerini mesken edinmekle kalmadı, müzik dükkanları, kitapçı, galeri gibi farklı noktaları da festival programına dahil etti.

“#C2CISTONIGHT” 18 Nisan akşamı, zamanın en önemli elektronika/ambient prodüktörlerinden Oneohtrix Point Never’ın canlı görsel-işitsel performansıyla, Salon İKSV’de başladı. Paradokslar ve labirentlerle dolu Oneohtrix Point Never şovunun ardından sahneyi, Berlin’de yaşayan İtalyan deneysel techno prodüktörü Lucy ele geçirdi.

19 Nisan Cumartesi gündüz etkinlikleri ise SALT Beyoğlu’nda gerçekleşen Sublime Porte, Aboov Plak ve Deform Müzik bağımsız plak şirketlerinin katıldığı panel ile başlayıp Daire 2: General Gramofon, Ah! Kosmos, Dalt Wisney, FOC Edits, Ahu ve Kerem Akdağ gibi yerel müzisyenlerin Kontraplak, Analog Kültür ve Urban Cafe’de gerçekleştirdiği performanslar ile devam etti. Festival süresince Robinson Crusoe Kitabevi’nde de festival katılımcılarına özel indirimler vardı.

Canlı görsel-işitsel performanslarıyla takdiri fazlasıyla hak eden Forest Swords ekibi ve 90’ların başından beri IDM, ambient ve dans müziğine yeni boyutlar katan Alman ikili Mouse on Mars ile Babylon’da başlayan festival, yerel sanatçılar ve projelerden İnsanlar, Deniz Kurtel, Kaan Düzarat, Arman Akıncı, Sami Baha, Seretan, El Mahdy Jr. gibi isimlerin zengin performanslarıyla pekişirken, Pixie’de Young Echo Kolektifi’nden Vessel, Jabu ve Killing Sound; Peyote Red Bull Music Academy sahnesinde MssingNo ve Evian Christ; Kiki Sıraselviler’de Casper Clausen ile devam etti. Festival, maskeli kahraman Zomby’nin setinin ardından, Klub Karaoke’deki Tom Trago performansı ile sona erdi.

Festival fotoğrafları için facebook sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: http://www.facebook.com/c2cistanbul

2015’te görüşmek üzere!


Diğer Biletler